Friss hírek

8296 Monostorapáti,
Zrínyi u.1.

+36 87 435-045
iskola@mapati.edu.hu

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma 2020. október 5-9. között hirdette meg a Fenntarthatósági Témahetet, melyben iskolánk is részt vett. A Témahét célja, hogy a fenntarthatóság üzenetét az iskolákból kiindulva, a pedagógusokon és diákokon keresztül közvetítse az egész társadalom felé.  A Témahét kiemelt témái az ENERGIA, a KLÍMAVÁLTOZÁS és az EGÉSZSÉGNEVELÉS.

A felső tagozatos diákjaink az energia témakörben, az elektronikai hulladékok termelésével kapcsolatban gyűjtöttek új ismereteket, elsősorban a megújuló energiaforrásokra koncentrálva. Megemlékeztünk a 10 éve történt devecseri - kolontári iszapkatasztrófáról is. Alsó tagozatos diákjaink a klímaváltozás következményeivel és az egészséges életmóddal ismerkedhettek meg. A Témahét végeztével használt elem gyűjtésébe kezdtünk. A faliújságra projekt munkát készítettek a gyerekek, melynek címe: KÖRNYEZETVÉDELEM A SZÁMOK TÜKRÉBEN. Az elkészült munkadarabokból kiállítást szerveztünk.